اندر احوالات استخدام کارمند در مملکت ایران زمین 2

با یکی از مدیران فروش موفق در زمینه نرم افزار صحبت کردم (آقای کریمان با بیش از ده سال سابقه مدیریت فروش نرم افزار). ایشون چند نکته در مورد استخدام به من گوشزد کردند.

  • اول اینکه در متن آگهی استخدام از عبارات "دعوت به همکاری" و "کارشناس فروش" بجای "استخدام" و "ویزیتور(بازاریاب)" استفاده کنیم
  • دوم اینکه در فرمی که به هنگام مصاحبه در اختیار افراد قرار می دهیم، قسمتی را قرار دهیم تحت عنوان "حقوق درخواستی شما" که متقاضی حقوق پیشنهادی خود را درج کند که این کار باعث می شود، راحتر بتوان با کارمندان همکاری کرد

من آگهی دیگری در روزنامه خراسان دادم. اما متاسفانه بازخورد خوبی نداشت. نهایتا یه فکر خوب به ذهنمان رسید.

اینکه از مراکز خیریه و مساجد (که عموما قسمتی برای کاریابی دارند) استفاده کنیم. با مراجعه به آنجا ، سیلی از شماره ها به سمت ما سرازیر شد :)

با حدود 10 شماره تماس گرفتیم و قرار جلسه گذاشتیم. انصافا نیروهای خوب و توانمندی در بین آنها بود. در بین این افراد، خانمی هم بود که مدتی در شرکت رقیب ما کار کرده بود و به دلیل رفتار بد مدیران شرکت از آنجا بیرون آمده بود.

بهرحال بعد از گذشت این همه مدت بالاخره یکی از نیروهای مد نظرمان را پیدا کردیم. و قرار شد که هفته آینده برای قراردادنهایی کار به شرکت بیاید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی