react native یک گام خوب برای برنامه نویسی چند پلتفرمی

 

همانطور که توی پست قبلی گفتم، یک روش برای برنامه نویسی موبایل هست و اون هم درست کردن برنامه ها به صورت هیبریدی یا بصورت webApp.

اما فیسبوک یک پروژه رو راه اندازی کرده که میاد با استفاده از جاوااسکریپت (ReactJs) یک اپلیکیشن native به شما تحویل میده.

نحوه فعال کردن Pthreads در xampp

در این آموزش قصد دارم نحوه نصب pthreads بر روی xampp را آموزش بدم. pthreads یک اکستنشن برای برنامه نویسی چندنخی توی php هست. از اونجا که در نصب این اکستنشن توی xampp به مشکل خوردم، اینجا راهکار رو میگم که دوستانی که مشکل دارن از این آموزش بتونن نصب رو انجام بدن.

استفاده از mercury در xampp

اگر بخواهید از تابع mail در لوکال هاست استفاده کنید، قطعا به صورت عادی نمی توانید این کار را انجام دهید. بنابراین نیاز به ابزار Mercury در Xampp خواهید داشد.

اگر به کنترل پنل xampp بروید، یک ابزار به نام mercury وجود دارد که شبیه ساز mail server بر روی ویندوز است. در اینجا قصد دارم نحوه تنظیمات آن را برایتان بنویسم.

نوشتن سورس کد در MS Word

یک مشکل سخت و یک راه حل آسون.

دانشجویان کامپیوتر که بخواهند پایان نامه بنویسند، یه مشکل عمومی دارند. اون هم نوشتن کدهای برنامه نویسی توی مایکروسافت ورد هست. کسانی هم که میخوان مطلب آموزشی به صورت PDF عرضه کنن که توی اون سورس کد وجود داره با این مشکل گریبانگیر هستند. امروز میخوام روشی رو براتون بگم که به این وسیله بتونید سورس کدهای خودتون رو توی word بدون دردسر به صورت رنگی و با فونت سورس کد ببینید.