Augmented Reality Massively Multiplayer Online Game Testing

این روزا واسه موضوع سمینار کارشناسی ارشد، دارم روی موضوع Augmented Reality  کار می کنم. به نظرم موضوع جالب و آینده داری هست.
تکنولوژی AR (که معنی فارسیش میشه واقعیت افزوده) یک تکنولوژی هست که میاد روی تصاویر، یک سری اطلاعات رو اضافه میکنه. این اطلاعات می تونن نوشته ، عکس و یا تصویر متحرک باشند.
ایده اولیه واقعیت افزوده اولین بار در سال ۱۹۹۰ توسط توماس کادل کارمند بوئینگ مطرح شد و بعد با استقبال شرکت های بزرگ روبرو شد.

همه شما حتما تا بحال با AR برخورد داشتید. (شاید به این اسم نشناسید اما حتما تا بحال نمونه هایی از اون رو دیدید.به عنوان مثال ساده ترین نمونه ی واقعیت افزوده، نمایش نتیجه مسابقه فوتبال روی زمین مسابقه است که حتما تا بحال متوجه شدید. یا نمایش شماره خط هر شناگر و رکوردش روی سطح آب و ...)
اما کاربرد تکنولوژی AR فقط به همین جا ختم نمیشه. در حال حاضر در پزشکی، تبلیغات، سرگرمی، نرم افزار های کاربردی و.... از این تکنولوژی استفاده میشه.
به عنوان مثال اپلیکیشن Park Me Right کمک میکنه تا جای خودرو خودتون رو به راحتی پیدا کنید.برای این کار کافیه پس از اینکه ماشین رو پارک کردین، برنامه رو اجرا کنید و مکان خودروی خودتون را از طریق GPS در اپلیکیشن ذخیره کنید. وقتی به پارکینگ برگشتید کافیه که دوربین موبایلتون رو روشن کنید تا محل خودروی شما رو بهتون نشون بده.

از AR توی پزشکی هم استفاده میشه.و حتی توی تبلیغات! به عنوان مثال یک اپلیکیشن جالب برای شرکت های خوردو سازی اینه که در تبلیغات چاپی (روزنامه، مجله، بیلبورد...) یک کد QR رو در کنار عکس خودرو چاپ میکنن. هنگامی که شما با گوشی موبایلتون به این عکس نگاه میکنید، می تونید یک تصویر سه بعدی از داخل و خارج خودرو رو مشاهده کنید

اما کار من بر روی بازی های AR هست. یکی از جذاب ترین بازی هایی که میشه تصورش رو کرد، بازی INGRESS هستش.
در ادامه توضیحاتی از این بازی رو مشاهده میکنید:

اینگرس بازی جدید واقعیت افزوده است که از طرف شرکت گوگل منتشر شده و این روزها همه در دنیا به دنبال دعوت‌نامه‌اش هستند. این بازی که توسط موبایل‌های اندرویدی بازی می شود و فعلا فقط با داشتن دعوتنامه می‌توان سر وقتش رفت لایه‌ای نقشه مانند را به دنیای واقعی بیرون اضافه می‌کند که در صورت گرفتن دوربین موبایل به سمت مکان‌ها و اشیاء خاص، به کاربر سرنخ‌هایی در مورد وظایفی که باید انجام دهد ارائه می‌کند.


اینگرس که در فضایی شهری و علمی تخیلی اتفاق می‌افتد یک بازی جهانی است که میلیون‌ کاربر را در محیطی تخیلی اما مرتبط به مکان‌ها و اشیاء فیزیکی دنیای واقعی به هم پیوند خواهد داد. ماجرای بازی این است که انرژی ای مرموز در جهان از طریق کنترل مغز طراحان، بناهایی را ایجاد می کند که باعث متمرکزتر شدن این انرژی رازآلود و قدرت گرفتن بیشتر و بیشتر آن و تاثیرگذاری‌اش در دنیای واقعی می‌شود. شما با پیوستن به یکی از دو گروه بازی کننده باید این بناها (که مجسمه‌های مرکزی شهرها و ساختمان‌های مشهور هستند) را پیدا کنید و با همکاری یا جنگ با دیگر گروه‌های بازی کننده رازهای این انرژی را آشکار کنید تا مغز طراحان شهری را از دست آن نجات دهید. این بازی همچنین به شبکه‌های اجتماعی متفاوتی متصل است و اجازه می‌دهد شما وضعیت و پیشرفت دوستانتان را از این طریق زیر نظر بگیرید. هنوز مشخص نیست که آیا می‌توان از تمام کشورها و در تمام شهرها به سراغ بازی رفت یا فعلا بازی تنها محدود به کشورها و شهرهای خاصی است. در وبسایت بازی، تیم سازنده در مورد آن اینگونه توضیح داده‌اند:


    انرژی‌ای مرموز توسط دانشمندان اروپایی از زمین آزاد شده. منبع و هدف این نیرو هنوز ناشناخته‌ مانده اما بعضی محققان می‌گویند که این انرژی بر روی شیوه تفکر ما تاثیر می‌گذارد. یا ما باید این انرژی را کنترل کنیم یا آن ما را کنترل خواهد کرد.
برای شروع بازی یا درخواست دعوتنامه به وب‌سایت بازی اینگرس مراجعه کنید و یادتان باشد که این انرژی در حال تسخیر جهان نیست و همین حالا که شما مشغول خواندن این متن هستید، آن را تسخیر کرده است. بگذارید گوگل لایه جدیدی به واقعیت‌های اطراف شما اضافه کند تا بتوانید بشریت را از کنترل این انرژی عجیب رها کنید.بعدا در مورد این موضوع بیشتر مطلب میذارم.
لطفا نظر خودتون رو در مورد این مطلب بیان کنید.ممنون

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی