اپلیکیشن های هیبریدی چیست؟

وقتی برنامه نویسی موبایل می کنید با سه سبک برنامه نویسی روبرو می شید. WebApp ، Native و Hybirid.

webApp ها ، با استفاده از همون تکنولوژی های مرتبط با وب مثل html و css  ایجاد میشن اما برای موبایل بهینه سازی میشن و تنظیمات خاصی بر اساس صفحه نمایش موبایل بر روی اونا اعمال میشه تا توی صفحه موبایل درست نمایش داده بشن که به اصطلاح به اون ریسپانسیو (responsive)  بودن کد می گن. برای کار با اینگونه app ها کافیه از مرورگر موبایل استفاده کنید.

Native ها یا همون فایل های نصبی که در اندروید با پسوند apk هستند، به خوبی معرف حضور شما هستند. قابلیت های مختلف و امکان استفاده از سخت افزار گوشی، از مزایای این گونه app ها هستند که معمولا با اندروید استودیو یا ایکلیپس به ساخت این اپلکیشن ها پرداخته میشه.

Hybrid ها، دسته سومی هستند که از هر یک از دو گروه بالا، خصوصیت هایی رو به ارث می برند. در واقع اپلیکیشن های هیبریدی با تکنولوژی وب مثل html و css و جاوااسکریپت ساخته میشن و در داخل یک «اجرا کننده native» قرار داده میشه. که قابلیت کار مثل اپلیکیشن های native رو فراهم میکنه. البته مشکلی که اینگونه appها دارن اینه که نسبت به اپلیکیشن های native کندتر کار میکند و توی برنامه های بزرگ (که شامل لیست های طولانی میشه) کمی تاخیر یا Delay دارند.

برای ساخت اپلیکیشن های هیبریدی می تونید از cordova، phoneGap یا ionic استفاده کنید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی