این آبی های فراموش نشدنی

منطقی نیست. درست مثل صدرنشینی 47 روزه یک تیمِ عجیب. یک تیم باورنکردنی. آبی‌های پررنگ و پررویا.

از واردی و ماهرز؛ زیاد شنیده‌ایم. بهترین گلزن و بهترین بازیکن فصل. غیرمنتظره‌ترین بهترین‌های همه این سال‌های لیگ جزیره. لستر اما تنها با آن‌ها ساخته نشده است. این تیم با ستاره‌های عجیب از راه رسیده تا موتویِ همیشگی شهر را به بازی بگیرد. فلسفه‌ای که در آن «مثل همیشه بودن» افتخارِ ساکنان شهرِ واقع‌شده در میدلند شرقی تلقی می‌شود. درست برعکس سرنوشت بازیکنانِ تیم. تیمی که دروازه‌بان‌اش، پسر پیتر اشمایکل بزرگ؛ 4 سال قبل علیرغم علاقه زیادش به بازی در لیدز؛ به خاطر آمار بد از باشگاه دسته‌اولی اخراج شد و

یک داستان قشنگ

 

پیرمردی نارنجی پوش در حالی که کودک را در آغوش داشت با سرعت وارد بیمارستان شد و به پرستار گفت:خواهش می کنم به داد این بچه برسید. بچه ماشین بهش زد و فرار کرد. پرستار : این بچه نیاز به عمل داره باید پولشو پرداخت کنید. پیرمرد: اما من پولی ندارم پدر و مادر این بچه رو هم نمی شناسم.

تفاوت فوتبال ما و اروپا

دیشب بازی استقلال و اف سی سئول بود که نهایتا با تساوی 2-2 به پایان رسید (که با توجه به باخت 2 بر صفر بازی قبل استقلال از رسیدن به فینال جام باشگاههای آسیا بازموند).

برگزار شدن مسابقات جام باشگاههای آسیا و اروپا در یک روز و پخش این بازیها از تلویزیون، باب مقایسه بین بازیهای اروپایی و آسیایی رو باز میکنه.

به نظر من دلیل برتری یک تیم بر تیم دیگه به این موارد خلاصه میشه:

1- فیزیک بدنی بازیکنان

2- تکنیک فردی بازیکنان

3-تاکتیک تیمی

4- روحیه تیم

 

چرا دختران در دیدار با رهبری چادری هستد؟

دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان که هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، روز گذشته نیز برگزار شد و دانشجویان روزه خود را همراه با رهبر افطار کردند.

 

یکدست چادری بودن دانشجویان دختر شرکت کننده در این دیدار یکی از حواشی آن بود. شاید بد نباشد برای پی بردن به راز این یکدستی بخشهایی از کتاب ماه‌بندان را که حاشیه نگاری‌هایی از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی در مهرماه گذشته است بخوانیم.